|  | 

Szkolenia i biznes

Zwroty na Amazonie – jak to zrobić?

img-responsive

Jeśli wiemy jak kupować na Amazon, warto też dowiedzieć się co możemy zrobić, jeśli dany towar nie będzie spełniał naszych oczekiwań. Może się bowiem okazać, że przyjdzie nam coś, co nie będzie zgodne z opisem w aukcji lub po prostu będzie uszkodzone. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Reklamacje na Amazonie

Jeśli nasze zakupy nie spełniają naszych oczekiwać, zawsze możemy dokonać reklamacji. Amazon przyjmuje zwroty przez miesiąc od momentu, w którym coś u nich kupiliśmy. Musimy jednak pamiętać, że nie będziemy w stanie zwrócić przedmiotów, które kupiliśmy jako używane. W takich przypadkach musimy liczyć się z ryzykiem, że dana rzecz może nie wyglądać tak, jakbyśmy tego chcieli. Podobnie będzie z produktami, które nie są kompletne lub z tymi, które sami uszkodziliśmy.

Jak złożyć reklamację?

Wystarczy, że wejdziemy na specjalną zakładkę przeznaczoną do składania reklamacji i wybierzemy produkty, które chcemy zwrócić. Będziemy musieli podać powód dlaczego chcemy dokonać zwrotu i wybrać czy kupiliśmy je bezpośrednio od Amazona czy od innego sprzedawcy, który z nimi współpracuje – więcej https://www.eshopwedrop.pl/how-it-works-pl. W tym pierwszym przypadku cała procedura będzie znacznie prostsza. Jeśli jednak kupiliśmy u kogoś innego, może się okazać, że dana osoba będzie chciała zweryfikować powód reklamacji, przez co cały proces potrwa dłużej. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, będziemy mogli wydrukować specjalną etykietę, która została wygenerowana tylko dla nas i odesłać produkt w paczce na adres, który poda nam Amazon.

Co jeśli spóźnię się ze zwrotem

Jeśli nie zdążymy wysłać prośby o zwrot w ciągu 30 dni, możemy zdecydować się na tradycyjną reklamację. W tym przypadku jednak będziemy musieli kontaktować się z producentem, o ile oferuje on jakąkolwiek gwarancję. Tutaj wszystko będzie zależało od indywidualnej oferty producenta. Warto pamiętać też o tym, że niektórzy sprzedawcy będą mieli inną politykę dotyczącą zwrotów, niż sam Amazon, dlatego cała procedura może się od siebie różnić.

 

zwroty-na-amazonie-jak-to-zrobic

ABOUT THE AUTHOR