|  | 

Finanse

Jak oszczędzać?

img-responsive

Badania wykazują, że niewielu Polaków posiada jakiekolwiek oszczędności. Nasuwa się pytanie czy nie potrafimy oszczędzać a może nie widzimy takiej potrzeby? Gdy zapytamy kogoś dlaczego nie oszczędza, główną wymówką jest, że nie ma z czego oszczędzać.

 

A przecież na początek nie musimy oszczędzać połowy naszych dochodów. Wystarczy odkładać na konto oszczędnościowe lub nawet do zwykłej świnki skarbonki niewielką kwotę co miesiąc. Najważniejsze to wyrobić w sobie nawyk co miesięcznego oszczędzania. Z biegiem czasu zauważymy, że udało nam się odłożyć całkiem przyzwoitą kwotę.

 

Gdy już będziemy wyrobiony nawyk oszczędzania, możemy podnieść poprzeczkę trochę wyżej i odkładać zdecydowanie większą kwotę. Będziemy mieli też satysfakcję, że zarobione ciężko pieniądze nie uciekają nam przez palce. Nauczymy się szanować każdą złotówkę. Do oszczędzania najlepiej założyć sobie konto oszczędnościowe w banku, w którym posiadamy główny rachunek ROR i złożyć dyspozycję zlecenia stałego na określoną kwotę w dniu w którym dostajemy wynagrodzenie. Oszczędzanie w ten sposób będzie bezbolesne…

jak-oszczedzac

ABOUT THE AUTHOR