|  | 

Szkolenia i biznes

Czy jesteś zaangażowanym pracownikiem?

img-responsive

Jest wiele cech jakie pracodawcy cenią u swoich pracowników. Duże znaczenie ma punktualność, która może przełożyć się na to czy pracownik będzie dotrzymywał terminów. Często jedno małe opóźnienie potrafi postawić na głowie całą firmę. Mile widziana jest odporność na stres i umiejętność raczenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Zakres obowiązków

Kiedy zaczynamy nową pracę na starcie powinniśmy zostać zapoznani z obowiązkami jakie będziemy na danym stanowisku wykonywać. Przestrzeganie tych zadań to nasz podstawowy cel. Większość pracodawców właśnie na tej podstawie będzie nas ocenić, wypłacając nam dodatkową premię jeśli dobrze się spiszemy. Są jednak tacy pracodawcy, dla których inicjatywa w pracy jest ważna. W takim przypadku warto bardziej się wykazać.

Jak okazać zaangażowanie?

Jeśli wykonując swoją pracę przyjdą nam do głowy jakieś pomysły na jej usprawnienie, warto podzielić się nimi z przełożonym. Jeśli nasz pomysł okaże się trafny być może zostaniemy za niego odpowiednio wynagrodzeni. Warto wtedy przejąć inicjatywę nad jego realizacją angażując również pozostałych współpracowników.

Aby łatwiej przejąć inicjatywę w pracy należy być na bieżąco z nowinkami technologicznymi oraz śledzić konkurencję. Pozwoli nam to rozwijać się i znaleźć nowe rozwiązania. Jeśli nasz pracodawca ceni sobie duże zaangażowanie warto w tej kwestii bardziej się wykazać. Może to pomóc jeśli będziemy starać się o awans czy większe zarobki. We wszystkim należy jednak mieć wyczucie i zgłaszać się tylko z pomysłami, których jesteśmy pewni.

 

czy-jestes-zaangazowanym-pracownikiem

ABOUT THE AUTHOR