|  | 

Szkolenia i biznes

Jak inwestować w 2024 roku? Warto pomyśleć o nieruchomościach biurowych.

img-responsive

Rozpoczął się kolejny rok, niosąc za sobą nowe możliwości inwestowania, pomnażania posiadanego kapitału, a także wypracowywania zysku pasywnego. Aby było to jednakże możliwe, koniecznym okazuje się ulokowanie posiadanych środków finansowych we właściwych inwestycjach, które to będą bezpieczne oraz gwarantować będą zwrot zarówno w modelu krótko- jak i długoterminowym.

Jeszcze do niedawna strzałem w dziesiątkę była budowa a następnie wynajem obiektów o przeznaczeniu mieszkalnym i komercyjnym, obecnie jednak, po ostatecznym zakończeniu okresu pandemicznego, wysoce wskazaną lokatą okazuje się być budowa nieruchomości biurowych.

Fakt ten spowodowany jest przede wszystkim ich wzrastającą popularnością, szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich. To właśnie tam przedsiębiorcy i duże firmy pragną otwierać swoje biura, by świadczyć zainteresowanym usługi w modelu tradycyjnym, hybrydowym lub też krótkoterminowym. Aby jednak było to możliwe, muszą oni uzyskać dostęp do nieruchomości, które nie tylko znajdują się w odpowiednio zlokalizowanych punktach miasta, ale także – które są w sposób kompleksowy wyposażone, dając tym samym możliwość rozpoczęcia korzystania z nich już od pierwszego dnia po podpisaniu umowy oraz ustaleniu warunków najmu.

Wielu inwestorów doskonale zdaje sobie sprawę, iż budowa nieruchomości biurowych wiąże się z nie lada wydatkiem, częstokroć liczonym w setkach tysięcy jeżeli nawet nie w milionach złotych, szczególnie jeżeli obiekt ma spełniać najwyższe standardy oraz wpisywać się w oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Jest to jak najbardziej prawda, jednakże pamiętać należy, że odpowiednio usytuowany biurowiec szybko przyciągnie zainteresowane wynajmem podmioty, natomiast uiszczany przez nie w regularnych odstępach czasu czynsz pozwoli nie tylko na pokrycie kosztów eksploatacyjnych i stopniowe zwracanie sobie poniesionych kosztów, ale także – na wypracowywanie zysku pasywnego, dzięki któremu możliwe będzie dalsze inwestowanie, które to pozwolą w dłuższej perspektywie czasu na generowanie jeszcze większych zysków.

O co należy zadbać, aby mieć pewność, że od razu po oddaniu budynku do użytku kontaktować się z nami zaczną pierwsi interesanci?

Przede wszystkim kluczowym jest wyposażenie każdej z udostępnianych przestrzeni biurowych w wysokiej jakości osprzęt komputerowy oraz wszelkiej maści udogodnienia, z których korzystać będą mogli zarówno przedstawiciele zatrudnionego przez daną firmę personelu jak i odwiedzający dany przybytek klienci zainteresowani oferowanymi usługami bądź też sprzedawanymi towarami.

Warto także wydzielić pomieszczenie, w którym zespół będzie mógł wziąć udział w organizowanych przez zarząd prezentacjach, prelekcjach, czy wykładach, jak również przestrzeń, w której możliwym będzie zrelaksowanie się bądź spożycie posiłku podczas przerwy. Te niewielkie wydawałoby się udogodnienia mogą bardzo korzystnie wpłynąć na zainteresowanie potencjalnych wynajmujących, gwarantując tym samym jeszcze szybszy niż zakładany zwrot z poczynionej inwestycji.

jak-inwestowac-w-2024-roku-warto-pomyslec-o-nieruchomosciach-biurowych

ABOUT THE AUTHOR