|  | 

Szkolenia i biznes

Cechy dobrego kierownika zespołu lidera – rola kierownika w miejscu pracy

img-responsive

Praca w dynamicznym miejscu nie jest łatwa, można wymienić tu szczególnie wszystkie punkty gastronomiczne – bary, restauracje, puby, bistra oraz wiele innych branż wymagających konkretnego zarządzania – np. produkcja, budownictwo, transport itd. Dlatego spośród zespołu pracowników wybiera się kierownika wyznaczającego i nadzorującego zadania reszcie osób. To dzięki jego pracy, cały szereg czynności toczy się płynnie i nie hamuje kolejnych zleceń, wtedy firma dalej funkcjonuje i zarabia.

JAKIE POWINNY BYĆ CECHY DOBREGO KIEROWNIKA ZESPOŁU LIDERA?

PEWNOŚĆ SIEBIE

Lider zespołu musi podejmować ważne decyzje, które wpływają na jakość pracy. Nie może się przy tym wahać komu je powierzyć albo mieć wątpliwości, co do swoich poleceń. Pracownicy mogą wyczuć niepewność, co spowoduje mniejsze zaangażowanie i utratę szacunku.

KREATYWNOŚĆ

Przyda się, kiedy będą trudności w zadaniach. Zawsze trzeba znaleźć sposób na pokonanie największych niedogodności. Dlatego dobre będzie stosowanie niekonwencjonalnych metod.

WIEDZA

Osoba będąca kierownikiem, powinna posiadać wiedzę o pracy jaką wykonuje oraz znać przestrzeń przedsiębiorstwa, aby znaleźć potrzebne rzeczy w razie jakiegoś wypadku lub problemu.

PUNKTUALNOŚĆ

Lider rozdysponowuje zadania i je nadzoruje, dlatego musi szybciej stawić się w miejscu pracy, żeby je opracować. Daje również przez to przykład.

WSZECHSTRONNOŚĆ

Jeśli będzie taka konieczność, to powinien osobiście wykonać zadanie. Musi też pomagać, kiedy będą kłopoty.

Oprócz wyżej wymienionych cech, jedną z najważniejszych umiejętności jest praca w zespole. Bez tego nie da się zarządzać osobami, nie tylko na poziomie zawodowym, także w przyjaznych relacjach pojawią się problemy i kłótnie, które doprowadzą do napiętej sytuacji w miejscu pracy. Z pewnością przyczyni się to do spowolnienia prac i chaosu w organizacji. Od kierownika zależy naprawdę dużo, co sprawia, że same stanowisko jest odpowiedzialne i dobrze by było, gdyby zajmowali je ludzie umiejący pogodzić wszystkie przedstawione tu cechy.

cechy-dobrego-kierownika-zespolu-lidera-rola-kierownika-w-miejscu-pracy

ABOUT THE AUTHOR