|  | 

Szkolenia i biznes

Zygmunt Solorz- Żak

img-responsive

Czy w Polsce można zostać milionerem zaczynając od zera? Oczywiście, takim przykładem jest Zygmunt Solorz-Żak (jego pierwsze nazwisko to Krok). Urodził się w Radomiu w 1956 roku.

 

Dzieciństwo miał bardzo trudne, ojciec był bardzo schorowany i na rodzinę zarabiała tylko mama (przy rozładunku węgla). Zygmunt najpierw ukończył zawodówkę a później technikum mechaniczne. Swoje pierwsze pieniądze, zarobił sprzedając znicze przed cmentarzem. Później wyjechał do NRD i zaczął handlować między NRD a Polską. Następnie wyjechał do Bułgarii i zgłosił utratę dowodu osobistego, dostał paszport tymczasowy, który dał mu przepustkę do lepszego świata.

 

Wybrał RFN i zaczął dostarczać paczki do naszego kraju. W 1983 roku poznał swoją pierwszą żonę Ilonę Solorz, po ślubie przejął jej nazwisko. Gdy związał się z Małgorzatą Żak, dodał jej nazwisko do Solorz. Początek lat 90-tych rozwinął bardzo jego karierę zawodową, stworzył wówczas pierwszą prywatną telewizję. Obecnie telewizja Polsat jest jedną z najpopularniejszych stacji telewizyjnych. Dodatkowo, Zygmunt Solorz- Żak jest właścicielem sieci komórkowej Plus. Zygmunt Solorz-Żak jest w czołówce najbogatszych ludzi w Polsce.

zygmunt-solorz-zak

ABOUT THE AUTHOR