|  | 

Szkolenia i biznes

Jak założyć firmę w wieku 18 lat czyli własna firma – marzenie do spełnienia?

img-responsive

Prowadzenie działalności gospodarczej nie należy do prostych czynności, jednak jakaś część ludzi postanawia założyć własną firmę i być sama dla siebie szefem. Brzmi ładnie, ale towarzyszą temu dodatkowe obowiązki i odpowiedzialność. Mimo wszystko jest to zadanie ryzykowne – części osób się udaje i dzięki ich przedsiębiorczości mamy dziś wielkie korporacje i marki takie jak Coca-cola, Microsoft, Adidas czy McDonald. Niestety, kolejna część po pewnym czasie ogłasza upadłość i kończy swoją aktywność na rynku. Co trzeba zrobić, aby odnieść sukces i jak rozpocząć przygodę z biznesem?

NAJWAŻNIEJSZE – POMYSŁ I WIZJA

Są to fundamenty przyszłego przedsiębiorstwa. Poza nimi potrzebna jest wyłącznie gotówka. Kiedy człowiek decyduje się założyć jakąś działalność, musi to postanowienie być wcześniej odpowiednio przemyślane. Ważny będzie obszar funkcjonowania, kalkulacja zagrożeń i potencjalnych zysków, do jakich odbiorców ma być skierowana nowa spółka. W tym celu sporządza się biznesplan, czyli spisaną wizję firmy i jej pracy.

JAKIE SĄ WARUNKI STWORZENIA WŁASNEJ FIRMY?

Podstawowym jest skończenie 18 roku życia. Działalności gospodarczej nie może założyć osoba pełniąca urząd publiczny oraz mająca sądowy zakaz kierowania przedsiębiorstwem. Konieczne jest też posiadanie wkładu własnego. Następnym punktem do namysłu jest rodzaj działalności. W Polsce można założyć firmę jednoosobową, czyli samodzielne prowadzenie interesu i wypełnianie obowiązków. Poza tym istnieje kilka rodzajów spółek, na których możemy oprzeć biznes –
a) Z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z. o. o.)
b) Jawna
c) Cywilna
d) Partnerska
e) Akcyjna
f) Komandytowa
g) Komandytowo-akcyjna

JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ W WIEKU 18 LAT?

Najlepiej spełnić wymienione wyżej czynniki – mieć dobry pomysł i wizję działania, znać swoją grupę docelową i ich potrzeby. Przeanalizować wszystkie ewentualne pozytywy i negatywy. Ponadto liczą się cechy charakteru – pewność siebie, kreatywność czy konsekwencja w pracy. Jeśli dana osoba zrealizuje te wymagania, to nie pozostaje nic innego, jak udać się do urzędu albo na rządową stronę internetową poświęconą przedsiębiorcy i rozpocząć proces rejestracji firmy.

jak-zalozyc-firme-w-wieku-18-lat-czyli-wlasna-firma-marzenie-do-spelnienia

ABOUT THE AUTHOR