|  | 

Finanse

Giełda kryptowalut i podstawowa wiedza na ten temat

img-responsive

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach wszyscy chcą kryptowaluty. Ale aby wziąć udział w akcji, potrzebujesz giełdy kryptograficznej, w której możesz kupować i sprzedawać waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin, Ethereum i Dogecoin.

Aby pomóc Ci wybrać właściwą, giełda kryptowalut coincasso przeszukała wiodące oferty giełdowe i ryzy danych, aby określić najlepsze giełdy kryptograficzne. Wszystkie te mają jednak jedno zastrzeżenie: kryptowaluty są inwestycjami spekulacyjnymi i powinny być dokonywane tylko wtedy, gdy chcesz zaakceptować gwałtowne wahania cen i przyzwoite ryzyko utraty wszystkiego.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze giełdy kryptograficznej?

Wybór najlepszej giełdy kryptograficznej może być skomplikowanym procesem.
Ważnymi cechami, które należy wziąć pod uwagę są opłaty, zabezpieczenia i czy wymieniają aktywa, które chcesz kupić.

Ponieważ krypto stało się bardziej popularne i pożądane, stało się coraz większym celem hakerów, a wiele wiodących giełd, w tym międzynarodowa operacja Binance i KuCoin, zostało ostatnio zhakowanych na dziesiątki milionów dolarów. Podczas gdy giełdy często zwracają pieniądze tym, których monety zostały skradzione w ramach ich ubezpieczenia, prawdopodobnie nie chcesz być w takiej sytuacji na początku. Dlatego ważne jest, aby inwestować pieniądze tylko na renomowanych giełdach.

Możesz zminimalizować ryzyko, rozdzielając zakupy kryptowalut na wiele giełd lub przenosząc swoje krypto z domyślnego portfela giełdy do własnego bezpiecznego „zimnego” portfela, który nie jest podłączony do Internetu (i dlatego jest znacznie trudniejszy do zhakowania), chociaż ty będziesz musiał być na bieżąco z hasłem, w przeciwnym razie możesz stracić dostęp do swojego krypto na zawsze. Ale będziesz musiał również zwrócić uwagę na opłaty za wypłatę, gdy przeniesiesz krypto z giełdy. Często różnią się one w zależności od rodzaju monety.

Weź również pod uwagę kryptowaluty dostępne na danej giełdzie. Może być całkowicie w porządku, korzystając z giełdy kryptograficznej z tylko jedną monetą, jeśli jest to jedyna moneta, którą chcesz. I odwrotnie, jeśli jesteś maniakiem kryptowalut, możesz chcieć uzyskać dostęp do wszystkich możliwych.

Ale sama dostępność monet nie jest wystarczająca, jeśli nie ma żadnych transakcji. Najlepiej byłoby zobaczyć setki milionów dolarów codziennego handlu kryptograficznego, aby zapewnić sobie wystarczającą płynność, dzięki czemu możesz łatwo handlować swoimi monetami i dolarami, kiedy chcesz lub potrzebujesz. Co więcej, rynki o niskim obrocie mogą kosztować Cię sprzedaż.

Jeśli nie ma dużego wolumenu i złożysz zamówienie, pojawia się tak zwany poślizg, w którym możesz kupować po wyższej lub niższej cenie niż chcesz. Kiedy jest duży wolumen, możesz mieć pewność, że możesz sprzedawać swoje monety bez wpływu na ich cenę.

Jeśli jesteś zaawansowanym traderem kryptograficznym, możesz chcieć upewnić się, że preferowana przez Ciebie giełda oferuje rodzaje handlu – takie jak zlecenia z limitem, które mogą zapobiec poślizgowi poprzez ustalenie twardej ceny – i żądanej marży. Pamiętaj, że rodzaje transakcji z udziałem tych ostatnich wciąż ewoluują, więc oferty różnych giełd mogą się zmieniać w czasie.

Jeśli dopiero zaczynasz kupować kryptowalutę, poszukaj łatwej w użyciu platformy z dokładnymi zasobami edukacyjnymi, które pomogą Ci zrozumieć ten złożony, szybko rozwijający się towar.

 

gielda-kryptowalut-i-podstawowa-wiedza-na-ten-temat

ABOUT THE AUTHOR