|  | 

Takie sobie

Wyposażenie JUTEC, końcówki elektrod oraz oringi

img-responsive

Producent żaroodpornych materiałów

Jest to jeden z niewielu producentów na rynku, który oferuje przede wszystkim materiały o jak najwyższej jakości w przystępnej cenie. A dokładniej materiały te są żaroodporne, których głównym minusem jest ich waga, ponieważ są stosunkowo ciężkie do swoich standardowych odpowiedników. Materiały firmy JUTEC mogą wytrzymywać temperaturę osiągającą nawet 800 stopni Celsjusza. Jest to znaczny krok technologiczny przede wszystkim dla strażaków, którzy dzięki temu mogą swobodnie przemieszczać się po palących się obiektach. Główną ofertę tej firmy stanowią rękawice, zarękawki, kurtki żaroodporne, buty oraz specjalne koce. Są to niezbędne elementy wyposażenia dla sił specjalnych. Cieszą się ogromną popularnością, ponieważ potrafią spisywać się w najcięższych warunkach. Niestety ich cena jest wysoka, dlatego że są produkowane ze specjalnych materiałów.

Zakończenie elektrod

Elektrody są to zakończenia ogniwa galwanicznego które stykają się bezpośrednio z elektrolitem. Przez elektrody przechodzi prąd elektryczny, który wytwarza wysoką temperaturę. Przez to zachodzą reakcję pomiędzy anodą oraz katodą. W przypadku niektórych metod spawania, wyróżnia się pewne elementy wymienne są nimi końcówki elektrod. Dla przykładu mogą to być końcówki do zgrzewarki typu A, które idealnie nadają się do stosowania ich podczas drobnych napraw blacharskich, wymagających szybkiego zakończenia procesu zgrzewu. Na rynku znajdziemy przeróżne rodzaje końcówek do elektrod, między innymi będą to elektrody płaskie, elektrody ostre i wiele innych modeli. Zazwyczaj ich cena wynosi kilkadziesiąt złotych za sztukę. Jeszcze nie są produktem, który posiada dużą popularność, lecz z roku na rok zyskują coraz więcej chętnych, którzy coraz bardziej zaczynają cenić tę technologię oraz końcówki do elektrod. Jednak mimo wszystko są dostępne w wielu punktach sprzedaży.

Czym jest oring

Oring to gumowe uszczelnienie służące do ochrony pracujących elementów przed zanieczyszczeniami lub przedostaniem się do nich olejów i innych niepotrzebnych substancji. Oringi w zależności od rodzaju posiadają wiele właściwości, przede wszystkim są odporne na wysokie oraz nieco niższe temperatury. Najpopularniejsze oringi to NBR, odporne na wszelkiego rodzaju kwasy przemysłowe, FKM cechujące się olejo-odpornością, silikonowe wykazujące jedną z najwyższych tolerancji termicznych osiągających nawet 300 stopni Celsjusza,oraz oringi EPDM które są odporne na działanie kwasów nieorganicznych. Są to elementy niezbędne do jakiejkolwiek naprawy pojazdów i urządzeń mechanicznych. Występują w wielu egzemplarza, są bardzo łatwo dostępne oraz ich cena w przeliczeniu na sztukę jest niska. W punktach sprzedaży możemy zakupić uszczelniacze o różnych wymiarach. Część sklepów posiada w swojej ofercie możliwość zamówienia oringów na specjalne życzenie klienta, gdyż zdarzają się sytuacje gdyż wymiary uszczelniacza okazują się nie standardowe.

wyposazenie-jutec-koncowki-elektrod-oraz-oringi

ABOUT THE AUTHOR