|  | 

Szkolenia i biznes

Wady i zalety kursów online.

img-responsive

Z każdym rokiem kursy internetowe i e-learningowe zdobywają sobie coraz większe uznanie. Ostatnie miesiące są szczególnie wyjątkowe, bo z metody wspomagającej naukę w konieczny sposób stały się głównym sposobem zdobywania wiedzy. Internet pozwala nam nawet w tak trudnych okolicznościach nadal kształcić się i wzbogacać naszą wiedzę. Zdaje się, że ta forma edukacji już na stałe zostanie w naszym głównym inwentarzu sposobów kształcenia – gwarantuje większą wygodę i bezpieczeństwo zarówno dla uczestników, jak i prowadzących zajęcia.

Kursy cieszą się coraz większą popularnością. Jednak jak każda alternatywa dla opcji tradycyjnej, oprócz zalet ma także swoje wady. Jakie one są?

Zdecydowaną zaletą jest ich dostępność i ceny. By być na kursie lub szkoleniu nie trzeba się przemieszczać do miasta organizatora, lecz można spokojnie spędzić czas przed komputerem pijąc przygotowaną wcześniej herbatkę. Ze względu na brak konieczności przygotowywania miejsca, w którym w normalnych okolicznościach odbywałby się taki kurs lub szkolenia, dla organizatorów wiąże się to z mniejszymi kosztami, dzięki czemu bardzo często ceny są niższe od tych tradycyjnych. Przestrzeń wirtualna pozwala na rezygnacje z wynajmowania sali i zatrudniania profesjonalnego prowadzącego – więcej na centrum-trenerow.pl.

Kursy e-learningowe są świetne dla początkujących lub tych, którzy dopiero chcą się spróbować w jakiejś nowej dziedzinie. Mobilność pozwala na szybką rezygnację bez wyrzutów sumienia i poszukać swojego miejsca w innej dyscyplinie wiedzy. W szkolenie stacjonarne często trzeba zainwestować więcej czasu i pieniędzy, dlatego ludzie bardzo często męczą się do końca na kursie, który nie odpowiada im zainteresowaniom lub którego przebieg po prostu im się nie podoba.

Za wadę takich kursów można uznać fakt, że niestety nie ze wszystkich dziedzin można przeprowadzić zajęcia tego typu. Zadania szczególnie skomplikowane lub wymagające współpracy kontaktowej nie powinny być tłumaczone w internecie, wymagają praktyki. Z tego względu oferta szkoleń często jest ograniczona i jeśli kogoś nie interesują dysputy czysto teoretyczne może mieć problem ze znalezieniem dla siebie odpowiedniej dziedziny nauki. Podczas gdy np. w nauce języków obcych kursy internetowe sprawdzają się świetnie, to w takich aktywnościach jak szkolenie z pierwszej pomocy niestety trudno jest takie zajęcia przeprowadzić.

Jednym z najczęściej zgłaszanych utrudnień są problemy techniczne. By uczestniczyć w takim rodzaju lekcji, należy posiadać dobry sprzęt i solidne połączenie z siecią. Gdy pojawiają się jakieś zakłócenia, sprawne przeprowadzanie kursu okazuje się być niemożliwe i skutkuje frustracją uczestników.

E-learning wymaga też dużego nakładu pracy własnej. By wydobyć jak najwięcej z zajęć, trzeba samemu się w nie mocno angażować. Bez wątpienia ten typ zdobywania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji będzie coraz bardziej obecny w naszym życiu. Warto korzystać z oferty szkoleniowej dostępnej w internecie, można w ten sposób efektywnie wykorzystać czas spędzany obecnie w domu.

wady-i-zalety-kursow-online

ABOUT THE AUTHOR