|  | 

Takie sobie

Co zyskamy delektując się zieloną herbatą?

img-responsive

Jednym z najpopularniejszych naparów na całym świecie jest herbata. To uniwersalny napój na zimno i gorąco do wszystkich posiłków oraz delektowania się w wolnej chwili, jednak herbata zielona kryje w sobie moc, o której być może nie każdy wie.

Już wieki temu była uznana za cudowny środek przeciw rakowi, a w Japonii z kolei jest naturalnym lekarstwem na dziesiątki schorzeń. Dla nas jednak jej właściwości najbardziej są interesujące pod względem odchudzania. Prawdą jest, iż pomaga w redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, doskonale przyspiesza spalanie, jeśli tylko zachowa się systematyczność i połączy napar ze zdrową dietą. Dla wszystkich miłośników kawy herbata zielona może stać się zamiennikiem lub urozmaiceniem codziennego jej picia, gdyż zawiera kofeinę. Jedna lub dwie filiżanki dziennie pomagają zachować równowagę w organizmie w tym prawidłową pracę mózgu i doskonałej pamięci. Herbatę powinny pić także osoby, które mają problemy ze skórą lub włosami.

Ciekawostką jest, iż może być ona parzona wielokrotnie, ponieważ wtedy za każdym razem uzyskuje się inny smak, jak również wydobywa z niej kolejne bogate pierwiastki np. fluor i mangan.

 

co-zyskamy-delektujac-sie-zielona-herbata

ABOUT THE AUTHOR