|  | 

Takie sobie

Jak poważny może być uraz kolana?

img-responsive

Ból w okolicy kolana może mieć różne przyczyny. Jedną z nich jest uraz więzadła, znajdującego się w kolanie. Jest to jednocześnie jeden z najpopularniejszych urazów, które zdarzają się nam w rejonie stawu kolanowego.

Podczas uprawiania sportów, intensywnego wysiłku czy po prostu niewłaściwego ułożenia stopy podczas chodzenia może dojść do kontuzji w okolicy stawu kolanowego.Taka kontuzja może być bardzo bolesna i często powoduje silny ból i dyskomfort. Jednak uraz taki może mieć różne konsekwencje. Najmniej niebezpieczną jest zwykłe naciągniecie więzadła kolanowego, które również jest urazem bolesnym, ale zwykle nie powoduje dłuższych problemów z poruszaniem się.

Większy problem stanowi naderwanie więzadła pobocznego, które jest już bardziej niebezpiecznym urazem. W tym przypadku często istnieje konieczność stosowania maści przeciwbólowych i przeciwzapalnych, a także czasowe unieruchomienie nogi, aby uraz mógł się zagoić. Niezbędna jest tutaj również konsultacja z lekarzem, zwłaszcza jeśli widzimy opuchnięcie i zsinienie nogi w okolicy kolana.

Najpoważniejszym urazem jest zaś zerwanie więzadła w kolanie. To bardzo poważna kontuzja, która wymaga natychmiastowej pomocy lekarza i wdrożenia odpowiedniego leczenia. Jeśli nie udamy się do lekarza i nie zastosujemy do restrykcyjnych wskazań, możemy zyskać stałe uszkodzenie stawu kolanowego i cierpieć z tego powodu nawet do końca życia. Nie bagatelizujmy więc kontuzji w okolicy kolana i zadbajmy o swoje zdrowie, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z urazem.

jak-powazny-moze-byc-uraz-kolana

ABOUT THE AUTHOR