Biuro rachunkowe radzi jak otrzymać bezpłatne lekarstwa?


Od 1 września 2016 roku wszystkie osoby które ukończyły 75 lat mogą korzystać z zatwierdzonej listy bezpłatnych leków. By móc otrzymać bezpłatne leki muszą one znajdować się na liście „S”.
Minister Radziwiłł szacuje że do tej pory około 20% pacjentów nie kupowało przepisywanych im leków ze względu na swoje finanse. Doskonale przecież się orientujemy jakie pieniądze w ramach świadczeń emerytalnych wypłaca ZUS. W tym momencie rząd przeznaczył na wsparcie seniorów 125 milionów złotych a w kolejnym księgowość rządu (Ministerstwo Finansów) planuje pół miliona złotych.
Lista zatwierdzonych, bezpłatnych leków będzie co 2 miesiące aktualizowana.
O szczegóły w tej sprawie pytaliśmy Biuro Rachunkowe Jelenia Góra według niej, Ministerstwo Finansów ocenia że wydawanie leków przyniesie pacjentom znaczne oszczędności; jednak by móc skorzystać z tej listy konieczne będzie przedstawienie w aptece recepty wypisanej przez lekarza POZ czy pielęgniarkę POZ.
To na pewno dobra informacja dla seniorów a jak będzie z jego realizacją pokażą najbliższe dni i miesiące. Warto pomóc naszym seniorom w dotarciu do zawartym w tym artykule treści i umożliwić skorzystanie z bezpłatnych medykamentów.

Biuro Rachunkowe Jelenia Góra