Rusza sprawa sądowa krakowskiego biznesmena


12 maja 2016 roku ma ruszyć proces przeciwko 5 biznesmenom którzy oskarżeni są o przekroczenie uprawnień i „pranie brudnych pieniędzy”. Oskarżony Wiesław L. w latach 2001-2006 nadużywał swojego stanowisko prezesa i wyłudzał pieniądze dla siebie jak i drugiej firmy skandynawskiej. Zawarł z nią umowę na realizację projektów architektonicznych. Jak się okazało projekty nigdy nie zostały zrealizowane a prezes oskarżony jest o zamierzone działanie w tej sprawie bowiem firma wystawiła faktury na ponad 1,5 mln złotych w mieście Kraków Księgowa firmy wystawiła więc faktury na fikcyjne zlecenia. Brak weryfikacji choćby samego działu rachunkowego (nie do końca wiadomo czy własnego czy też było to niezależne biuro rachunkowe w Krakowie) doprowadził do „wyprania” pieniędzy z polskiej firmy. Drugi oskarżony w tej sprawie Tomasz Z niestety już nie żyje więc nie będzie mógł złożyć zeznań.ksiegowy Kraków

Jak się okazuje Wiesław L. ma na swoim koncie również inne nadużycia jak chociażby przejęcie nielegalnie kamienicy przy ulicy Stolarskiej 9 w Krakowie w której mieści się konsulat. 

Prowadząc warsztat samochodowy lub inną działalność zadbaj o uczciwość swoich pracowników, by w przyszłości nie mieć problemów prawnych.

6 kwietnia 2016 roku odbyło się posiedzenie organizacyjne – niestety bez oskarżonych którzy się nie stawili a reprezentowali ich zaledwie obrońcy.

Sprawa sądowa zapewne jeszcze będzie trwać i być może na jaw wyjdą nowe okoliczności.