Odbiór dokumentów księgowych od klienta


Niewiele osób prowadzących działalność gospodarczą, samodzielnie prowadzi rachunkowość swojej firmy. Jak wynika z danych ponad około 78587 firm wykorzystuje księgowość on-line. We wcześniejszych latach wartość ta wynosiła 154 467. Jest to około 16% mniej niż w latach poprzednich.

Zazwyczaj wykorzystujemy do tego celu, orientujące się w tej dziedzinie biura rachunkowe. Decydując się na powierzenie księgowości zewnętrznej jednostce zastanawiamy się w jaki sposób będziemy dostarczać niezbędne dokumenty. W obecnych czasach, dzięki rozwojowi technologii, może to odbyć się za pomocą Internetu. Mamy wtedy do czynienia z tzw. księgowością internetową. Sprawdź tu. Księgowość internetowa stanowi około 1.4 mld zł wartości rynku. W takim przypadku biuro księgowe odbiera dokumenty, przesłane w formie skanu lub zdjęcia za pośrednictwem drogi elektronicznej. Dzięki temu Klient ma możliwość wykonania tego działania w dowolnym miejscu i o dogodnej dla siebie porze. Dokumenty mogą być przekazywane na bieżąco. Jednak pomimo szybkiego rozwoju technologicznego, wiele biur księgowych jak również przedsiębiorców decyduje się na tradycyjna formę kontaktu. Około 63% decyduje się na prowadzenie księgowości przez tradycyjne biuro rachunkowe Tarnów. Natomiast 72 % firm nie zamierza korzystać z księgowości internetowej.

 

Biuro rachunkowe Tarnów

Tradycyjna metoda polega na dostarczeniu kompletu dokumentów księgowej. Nie oznacza to jednak, że przedsiębiorca musi poświęcać średnio 1 godziny na dojazd do biura rachunkowego. Wiele firm działających w zakresie usług księgowych, oferuje odbiór dokumentów za pośrednictwem np. kuriera. Jest to niewątpliwa wygoda dla przedsiębiorcy, gdyż dokumenty można doręczyć posłańcowi w dogodnym dla przedsiębiorcy miejscu i o dogodnej porze. Usługa ta w większości przypadków nie obciąża dodatkowymi kosztami Klientów. Dlatego wybór biura księgowego, które umożliwia skorzystania z jednej z powyższych opcji, jest dla przedsiębiorcy dużo bardziej efektywna.